نحوه انتخاب کارت TF مناسب برای دوربین های مداربسته خانگی

August 17, 2022

آخرین اخبار شرکت نحوه انتخاب کارت TF مناسب برای دوربین های مداربسته خانگی

نحوه انتخاب کارت TF مناسب برای دوربین های مداربسته خانگی

دوربین های مداربسته خانگی باید کارت حافظه TF مناسبی را انتخاب کنند.عملکرد بسیار قدرتمند است و ارزش هدر دادن آن را ندارد.عملکرد ضعیف و کیفیت پایین باعث عدم توانایی در ضبط ویدیو به طور معمول می شود (سرعت نوشتن خیلی ضعیف است، سرعت ناپایدار است)، یا ویدیو نمی تواند به طور معمول در حین پخش خوانده شود (سرعت خواندن خیلی ضعیف است، سرعت ناپایدار است) ، یا حتی دوربین را وصل کنید بعداً شناسایی نشد (کیفیت خیلی بد).چگونه یک کارت حافظه TF مناسب برای دوربین های مداربسته خانگی انتخاب کنیم؟بیایید با آشنایی با کارت TF شروع کنیم.

 

نام

کارت TF (T-Flash، TransFlash) نام قدیمی است.این به طور مشترک توسط موتورولا و SanDisk توسعه یافته است.برای کارت Micro SD، دلیل نام جدید Micro SD به این دلیل است که توسط انجمن SD (SDA) پذیرفته شده است.بنابراین ظاهر کارت TF عموما با لوگوی نام Micro SD مشخص می شود.

مشخصات ذخیره سازی

 

مشخصات ذخیره سازی کارت TF به HC و XC تقسیم می شود.HC مخفف High Capacity است و فرمت فایل FAT32 را پذیرفته است.XC دارای ظرفیت توسعه یافته است و فرمت فایل exFAT است.

HC، حداکثر ظرفیت 32G است.XC، حداکثر ظرفیت رایج فعلی به 1 ترابایت رسیده است (2 ترابایت نیز موجود است، نه زیاد).اگر کارت TF به عنوان Micro SD HC علامت گذاری شده است، اما ظرفیت آن به عنوان 128 گیگابایت مشخص شده است، باید مشکلی وجود داشته باشد.

 

رابط پروتکل انتقال با سرعت بالا

I و II شناسه های رابط پروتکل انتقال سریع UHS (فوق العاده بالا) هستند که به سه سطح تقسیم می شوند.

oUHS-I: نوشتن تا 95 مگابایت بر ثانیه، خواندن تا 104 مگابایت بر ثانیه، حداقل سرعت انتقال تضمینی 10 مگابایت بر ثانیه،

oUHS-II: نوشتن تا 280 مگابایت بر ثانیه، خواندن تا 312 مگابایت بر ثانیه، حداقل سرعت انتقال تضمینی 30 مگابایت بر ثانیه،

oUHS-III: بر اساس UHS-II، سرعت اتوبوس در حالت تمام دوبلکس افزایش یافته است و تغییر کارت SD از حالت ذخیره به حالت فعال کاهش یافته است.

 

شناسه فوق فقط نسخه پروتکل انتقال است و نشان می دهد که آیا انتقال با سرعت بالا پشتیبانی می شود یا خیر و سرعت واقعی کارت را نشان نمی دهد.

استاندارد سرعت خواندن و نوشتن

در شرایط عادی، سرعت خواندن کارت TF بسیار بیشتر از سرعت نوشتن است، بنابراین سرعت نوشتن به طور کلی برای تقسیم کارت TF استفاده می شود.عمدتاً این استانداردها وجود دارد:

oCLASS: کلاس سرعت، کلاس سرعت

oUHS: کلاس سرعت فوق العاده بالا

oVSC: کلاس سرعت ویدیو، کلاس سرعت ویدیو

oA1/A2: عملکرد برنامه A1/A2، سرعت اجرای برنامه

 

برای جزئیات هر استاندارد به جدول زیر مراجعه کنید:

1. آرم A1/A2 نسبتا کمیاب است.این لوگو به این معنی است که پردازش بسیار خوبی برای ذخیره سازی تصادفی دارد، یعنی در هنگام استفاده از دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن همراه می تواند سرعت بهتری به دست آورد.در شرایط عادی، خواندن و نوشتن تلفن های همراه ممکن است تصادفی یا تکه تکه باشد.در این زمان، تست را نمی توان با توجه به سرعت نوشتن خواندن و نوشتن پیوسته فایل انجام داد و استاندارد A1/A2 می تواند اطمینان حاصل کند که در مورد خواندن و نوشتن تصادفی، سرعت همچنان حفظ می شود.اگر عملیات خواندن و نوشتن مکرر و بی اهمیت روی کارت حافظه انجام شود (مثلاً استفاده از برنامه های تلفن همراه برای خواندن و نوشتن داده ها)، سرعت کارت A1 بسیار بیشتر از کارت بدون آرم A1 خواهد بود.حداقل عملکرد مورد نیاز برای سطح A1 عبارتند از: 10 مگابایت بر ثانیه Sequential (خواندن و نوشتن متوالی)، 1500 خواندن IOPS (خواندن تصادفی)، 500 Write IOPS (نوشتن تصادفی).حداقل عملکرد مورد نیاز برای سطح A2 10 مگابایت بر ثانیه متوالی (خواندن و نوشتن متوالی))، 4000 خواندن IOPS (خواندن تصادفی)، 2000 نوشتن IOPS (نوشتن تصادفی) است.دوربین های مداربسته عموما به طور مداوم می نویسند، بنابراین زیاد نگران وجود لوگوهای A1 و A2 نباشید.البته اگر ذخیره سازی ضبط آلارم تنظیم شده (مانند تشخیص حرکت یا زنگ تشخیص انسان نما)، کارت TF به طور مداوم نوشته نمی شود، در این صورت پایداری و قابلیت اطمینان استفاده از کارت حافظه با آرم های A1 و A2 بهتر خواهد بود.2. لوگوهایی با سرعت های مختلف به طور همزمان ظاهر می شوند.به عنوان مثال: لوگوی U3 و آرم Class10 همزمان ظاهر می شوند.کارت TF به دلیل بهبود سرعت نوشتن، به سرعت نوشتن در سطح U3 دست یافته است، اما سرعت خواندن همچنان 90 مگابایت بر ثانیه از سطح Class 10 است، بنابراین زمانی که علامت دوگانه سپر متقابل ظاهر شد، باید به آن توجه کنید. سرعت خاص کارت (به طور کلی روی جعبه کارت نوشته می شود).

پیشنهاد انتخاب

با ذخایر دانش فوق، به سوال اصلی باز می گردیم که چگونه یک کارت حافظه TF مناسب برای دوربین های مداربسته خانگی انتخاب کنیم.

سرعت

 

سرعت خواندن و نوشتن کارت TF باید نیازهای ضبط و پخش فیلم دوربین را برآورده کند.ضبط ویدیو با سرعت نوشتن کارت TF و پخش ویدیو با سرعت خواندن کارت TF مطابقت دارد.همانطور که قبلا ذکر شد، سرعت معمول خواندن کارت TF باید بیشتر از سرعت نوشتن باشد، بنابراین در اینجا فقط سرعت نوشتن ویدیو را در نظر می گیریم.میزان سرعت نوشتن مورد نیاز برای ضبط و ذخیره ویدیوی دوربین به صورت محلی از طریق کارت TF بستگی به اندازه جریان کد دوربین دارد (یعنی نرخ بیت، نرخ بیت، که در اینجا گسترش داده نشده است، برای جزئیات، لطفاً به: نظارت تصویری امنیتی مراجعه کنید. محاسبه اندازه فایل ویدیویی).در حال حاضر رزولوشن دوربین های مداربسته خانگی متداول اکثراً 2 میلیون، 3 میلیون، 5 میلیون و 8 میلیون است و عموماً دارای کد H.265 هستند.اندازه جریان دوربین های با این وضوح به شرح زیر است: از اینجا می توان دریافت که حتی با رمزگذاری H.264، جریان دوربین مداربسته فول اچ دی (1080P) کمتر از 4 مگابایت بر ثانیه است، به این معنی که یک TF سطح C4 کارت است که می تواند الزامات سرعت نوشتن ویدئویی دوربین مدار بسته 1080P را برآورده کند.انجمن SD توصیه می کند که کارت های V6، V10 و V30 به طور کلی برای ضبط ویدیوی فول اچ دی (فول اچ دی، 1080P) استفاده می شوند.ویدیوی 4K (8 میلیون) با استفاده از V30 و V60 ضبط شده است.V90 برای ضبط ویدیوی 8K طراحی شده است.

ظرفیت

 

ظرفیت کارت TF برای انتخاب بستگی به وضوح (پیکسل) دوربین، زمان ضبط و روش ضبط دارد.با توجه به جریان کد دوربین، محاسبه فضای ذخیره سازی مورد نیاز یک دوربین برای ضبط یک روز بسیار راحت است.فرمول این است: واحد زمان (s) اندازه فایل (Byte) = جریان کد (bps) ÷ 8. (1Byte=8bit).اندازه فایل ویدئویی 24 ساعت شبانه روز = (جریان ÷ 8) × 60 × 60 × 24. با در نظر گرفتن دوربین 1080P با کد H.265 که در بالا به عنوان مثال ذکر شد، متوسط ​​نرخ بیت آن 2000 کیلوبیت بر ثانیه است و فضای ذخیره سازی مورد نیاز برای 24 ساعت در روز 2000 ÷ 8×60×60×24=21.6G است.(البته فضای ذخیره سازی واقعی شامل روش کنترل جریان کد دوربین، نرخ فریم، صحنه مانیتورینگ و سایر عوامل نیز می شود که در اینجا گسترش نمی یابد.) از طریق محاسبات ساده فوق، می توانیم با توجه به جریان وضوح/کد ذخیره کنیم. از دوربینزمان، کارت TF با ظرفیت مربوطه را انتخاب کنید.یک وضعیت بسیار واقعی این است که ظرفیت کارت TF نسبتاً محدود است و ضبط ویدیو ممکن است برای چند روز ذخیره نشود.به منظور طولانی‌تر شدن تعداد روزهای ذخیره‌سازی ویدیو، می‌توانیم ویدیوی زنگ پویا را انتخاب کنیم، یعنی فیلم فقط زمانی ضبط می‌شود که اطلاعات زنگ در صفحه نظارت وجود داشته باشد.موارد متداول عبارتند از: فیلم هشدار تشخیص حرکت و فیلم هشدار تشخیص انسان نما.این ویدئو فقط زمانی ضبط و ذخیره می شود که در صفحه مانیتور حرکتی وجود داشته باشد، مانند باد و چمن، حرکت بدنه وسیله نقلیه و غیره. ضبط هشدار تشخیص انسان نما عوامل تداخل را فیلتر می کند و فقط حرکت بدن انسان فعال می شود. ضبط.این روش ضبط می تواند زمان ذخیره سازی ضبط را زمانی که ظرفیت کارت TF محدود است طولانی کند.در عین حال، از آنجایی که فیلم های ضبط شده همه تصاویر حرکت انسان هستند، ارزش آن از ضبط بی وقفه 24 ساعته بیشتر است و پخش و جستجو راحت تر است.

دیگر

 

استفاده از کارت به اصطلاح ویژه TF برای نظارت تصویری ضروری نیست.در اصل، این نوع کارت تفاوت چندانی با کارت TF معمولی ندارد.این فقط یک روش است که توسط سازنده تبلیغ می شود.باید به نکات ذکر شده در بالا، لوگو و عملکرد خود کارت TF توجه بیشتری شود.تصویر زیر یک کارت TF ویژه برای نظارت تصویری است که توسط یک سازنده راه اندازی شده است.هسته اصلی نگرانی ما در واقع لوگو و عملکرد خود کارت TF است.حداکثر ظرفیتی که دوربین می تواند پشتیبانی کند توسط عملکرد سخت افزاری (عمدتاً تراشه رمزگذاری) محدود می شود.سازنده به طور کلی حداکثر ظرفیت کارت TF را که دوربین می تواند پشتیبانی کند را نشان می دهد.بهتر است از کارت TF که بیش از حداکثر ظرفیت توصیه شده است استفاده نکنید.ثبات و سایر شرایط غیر منتظره بوجود می آیند.استفاده از کارت های TF اصلی در واقع کلید اصلی است.اگر از کارت های TF از منابع ناشناخته استفاده می کنید و توسط سازندگان معمولی تولید نمی شوند، پس هر آنچه در بالا ذکر شد بی فایده است.اگر نگران ناامنی ذخیره سازی کارت TF در فضای ذخیره سازی ابری هستید، مانند آسیب دوربین، آسیب به کارت TF، سرقت و غیره. سرویس ذخیره سازی ابری نیز قابل باز شدن است و فیلم های ضبط شده در فضای ابری ذخیره می شوند.حتی اگر دوربین، کارت TF آسیب دیده یا به سرقت رفته باشد، ویدیوهای ضبط شده قبلی همچنان می توانند از ابر پخش شوند.

با ما در تماس باشید
تماس با شخص : Ms. Elaine
تلفن : +8613530036550
فکس : 86-755-2782-1680
حرف باقی مانده است(20/3000)