طبقه بندی دوربین های امنیتی

August 17, 2022

آخرین اخبار شرکت طبقه بندی دوربین های امنیتی

استانداردهای طبقه بندی بسیار زیادی برای دوربین های امنیتی وجود دارد.اگر استانداردها خیلی پیش پا افتاده و طبقه بندی خیلی خوب باشد، بسیاری از دوربین ها به طور همزمان در طبقه بندی های مختلف ظاهر می شوند، که برای درک کل سیستم دوربین امنیتی به عنوان یک کل مفید نیست.طبق تجربه شخصی من، همراه با استانداردهای طبقه بندی پیشروان صنعت مانند هایک ویژن، داهوا، یونی ویو، اکسیس و غیره، طبقه بندی به شرح زیر است:

 

01 سیگنال خروجی ویدئو

برای دوربین های امنیتی، نور از لنز عبور می کند و به سنسور حسگر تصویر داخل دوربین تابش می کند.در این زمان، هنوز یک سیگنال آنالوگ است که از طریق A/D به سیگنال دیجیتال تبدیل می شود، توسط ISP یا DSP پردازش می شود و سپس سیگنال ویدئویی خروجی می گیرد.قبل از خروجی، اگر تبدیل D/A دوباره انجام شود، یعنی سیگنال دیجیتال برای خروجی به سیگنال آنالوگ تبدیل می شود.این نوع دوربین را عموماً دوربین آنالوگ می نامند.رایج ترین آنها دوربین های آنالوگ cvbs با کیفیت استاندارد (که اساسا حذف شده اند)، XVI/TVI/CVI/AHD و سایر دوربین های آنالوگ با کیفیت بالا هستند.اگر خروجی مستقیم سیگنال دیجیتال باشد به آن دوربین دیجیتال می گویند.به عنوان مثال، دوربین SDI یک دوربین دیجیتال است که اغلب در کنفرانس های ویدئویی استفاده می شود.با توجه به نرخ انتقال، SDI را می توان به SD-SDI، HD-SDI و 3G-SDI تقسیم کرد.به طور کلی دوربین SDI مورد استفاده برای امنیت HD-SDI یا 3G-SDI است.

در حالت سوم، به منظور کاهش حجم داده های ارسالی، سیگنال دیجیتال بر اساس یک استاندارد روش خاص (مانند H.264، H.265، H.266) کدگذاری و فشرده شده و سپس خروجی می شود.این دوربین یک دوربین تحت شبکه است.

 

02 ظاهر

با توجه به پوسته دوربین می توان آن را به پیچ و مهره، بشکه، نیمکره، توپ، PTZ و غیره تقسیم کرد.

به اصطلاح بولت که دوربین جعبه ای نیز نامیده می شود، شبیه جعبه است و می تواند به یک لنز رابط C/CS بدون نور پرکننده اضافی مجهز شود.رابط های مختلف دوربین به طور کلی در پشت قرار دارند.اگر در محیط بیرون نصب شود، این دوربین به یک پوشش محافظ اضافی نیاز دارد.دوربین لوله، به طور کلی به دوربین شاتگان مادون قرمز، لنز، نور پرکننده نور مادون قرمز یا سفید اشاره دارد، خود دوربین با هم ترکیب می شود، ظاهر می تواند به سطح حفاظت IP66، IP67 برسد، رابط های مختلف دوربین با خط دم حل می شود. در عقب، معمولا در محیط های بیرونی استفاده می شود.مناسب برای نصب روی دیوار یا بالابر، برخی از ماشین های درام دارای براکت های نصب هستند.در برخی از محیط‌های نصب، از جمله سقف برای نصب دوربین‌های تفنگی و لوله‌ای مناسب نیست، در این زمان باید از دوربین گنبدی برای تسهیل نصب سقف یا تعبیه شده روی سقف استفاده شود.ساختار داخلی دوربین، عملکرد دوربین گنبدی و دوربین بشکه ای دقیقاً یکسان است.دوربین، پان/شیب که دوربین را برای چرخش بالا و پایین کنترل می‌کند و چراغ‌های پرکننده اضافی و غیره را با هم ترکیب کنید و آنها را در یک پوسته کروی قرار دهید.این نوع دوربین را عموماً دوربین کروی می نامند.علاوه بر عملکرد دوربین های عمومی، دوربین Dome از PTZ نیز پشتیبانی می کند، یعنی چرخش افقی (Pan)، چرخش عمودی (Tilt)، زوم لنز، فوکوس (Zoom) و سایر عملکردها برای دستیابی به 360 درجه همه جهته، طولانی فاصله بدون نظارت بر زاویه مرده.دوربین گنبدی مجهز به براکت‌های نصب مختلف است که می‌تواند از نصب روی دیوار، سقف یا نصب تعبیه شده پشتیبانی کند.اگر دوربینی با عملکرد PTZ یک پوشش محافظ کروی اضافی نداشته باشد، دوربین مستقیماً روی پان/تیلت PT قرار می گیرد، به چنین دوربینی دوربین پان شیب می گویند.به جز ظاهر متفاوت، بقیه دقیقا مشابه دوربین Dome هستند.مزیت این ظاهر دوربین این است که قرار گرفتن آن بر روی یک پلت فرم افقی مانند سقف خودرو و انواع کنسول های کاری راحت است.

 

03 پیکسل / وضوح

چه دوربین شبکه ای، آنالوگ یا دیجیتال باشد، می توان آن را بر اساس پیکسل ها و وضوح هایی که پشتیبانی می کند طبقه بندی کرد.از دوربین‌های با کیفیت استاندارد با صدها مگاپیکسل تا ۱۲ میلیون دوربین HD با وضوح ۴K

دوربین با کیفیت استاندارد عمومی، اگر آنالوگ باشد، آن را مستقیماً دوربین cvbs یا 960H می نامیم، نه اینکه مستقیماً با پیکسل نامگذاری شود.اگر یک شبکه باشد، مستقیماً به آن دوربین با کیفیت استاندارد یا SD می گویند.وضوح 720 و موارد بالای مگاپیکسل مستقیماً با پیکسل/رزولوشن نامگذاری می شوند.به عنوان مثال، 1 میلیون، 2 میلیون، 3 میلیون، 5 میلیون، 8 میلیون، 12 میلیون، اگر با رزولوشن نامگذاری شود، 720P، 1080P، 4K یا HD، FHD، UHD است.

 

04 نور را پر کنید

دوربین یک تصویر رنگی در طول روز است.در محیطی که نور محیط در شب بسیار ضعیف یا کاملاً تاریک است، برای تصویربرداری نیاز به استفاده از نور پرکننده دارد.البته، برخی از دوربین ها، مانند دوربین های سطح ستاره، تا زمانی که نور ضعیفی وجود داشته باشد، همچنان می توانند تصاویر ویدیویی رنگارنگ ارائه دهند.با توجه به اینکه آیا نور پرکننده اضافی مورد نیاز است، دوربین‌ها را می‌توان به دوربین‌های مادون قرمز (که می‌توان به 850 نانومتر مادون قرمز و 940 نانومتر مادون قرمز تقسیم کرد)، دوربین‌های نور پرکننده نور سفید/نور گرم و دوربین‌های تمام رنگی نور ستاره تقسیم می‌شوند.

 

05 هدف خاص

در برخی مواقع و محیط های مستعد انفجار مانند پالایشگاه های نفت، انتقال گاز خط لوله، اکتشاف نفت و گاز، استخراج معادن و غیره و همچنین اقیانوس ها، کشتی ها و سایر محیط های بسیار خورنده مانند نمک، اسید و قلیایی، دوربین ویژه ساخته شده از مواد بیرونی برای ضد انفجار و ضد خوردگی استفاده می شود.

 

06 زمینه استفاده

با توسعه فناوری تراشه، فناوری نرم‌افزار، فناوری شبکه و غیره، دوربین‌های امنیتی به تدریج از حوزه حرفه‌ای به بازار عادی غیرنظامی منتقل شدند و دوربین‌های WiFi خانگی بیش از پیش وارد هزاران خانوار شدند.با توجه به زمینه های مختلف استفاده، دوربین های امنیتی را می توان به حوزه های حرفه ای و خانواده های معمولی تقسیم کرد.دوربین‌های خانگی معمولی عمدتاً از شبکه توزیع WiFi، کارت TF یا ذخیره‌سازی ابری، عملکردهای ساده هوش مصنوعی (مانند تشخیص انسان‌نما، هشدار صوتی و غیره)، مدیریت برنامه‌های تلفن همراه و غیره پشتیبانی می‌کنند.

 

07 صحنه ویژه

برای سناریوها و اهداف نظارتی مختلف، باید دوربین هایی با عملکردهای مختلف انتخاب کنیم.برای مثال برای پارکینگ ها دوربین های تشخیص پلاک الزامی است.از نظر حمل و نقل هوشمند، استفاده از دوربین های حمل و نقل هوشمند با عملکردهایی مانند ضبط غیرقانونی، تشخیص پلاک و آمار تردد ضروری است.همچنین دوربین‌های صنعتی که از تشخیص ماشین پشتیبانی می‌کنند، دوربین‌هایی که از آمار اعداد و چهره پشتیبانی می‌کنند، دوربین‌های کنفرانس ویدیویی، دوربین‌های تصویربرداری حرارتی، دوربین‌هایی که از سرکوب نور پویا/قوی پشتیبانی می‌کنند، و مینی/پین برای موقعیت‌های خاص (مانند دستگاه‌های خودپرداز بانک) وجود دارند. .دوربین های سوراخ دار، دوربین های پوشیدنی برای مجریان قانون موبایل.

 

08 رابط خروجی ویدیو

دوربین ها را می توان با توجه به رابط خروجی سیگنال ویدئویی به این انواع طبقه بندی کرد.

رابط BNC

عمدتاً دوربین‌های آنالوگ، مانند cvbs/960H، AHD/CVI/TVI/XVI، و غیره. دوربین‌های SDI معمولاً از کانکتورهای BNC برای خروجی سیگنال‌های دیجیتال استفاده می‌کنند.

پورت شبکه RJ45

معمولا یک وب کم.

HDMI

دوربین های دیجیتال مانند دوربین های SDI می توانند سیگنال های ویدئویی را مستقیماً از طریق HDMI ارسال کنند.قبل از رمزگذاری، دوربین شبکه همچنین می‌تواند سیگنال‌های ویدئویی دیجیتال را مستقیماً از طریق HDMI ارسال کند.

درگاه سریال

سیگنال های ویدئویی از طریق پورت های سریال مانند رابط های RS-485، 232 و TTL خروجی می شوند.به طور کلی، این دوربین بیشتر برای اتصال به سایر دستگاه های سخت افزاری مانند کنترل صنعتی، برق، تجهیزات نظارت بر محیط زیست حفاظت از آب، تجهیزات انتظامی و پزشکی قانونی و غیره استفاده می شود.

یو اس بی

دوربین با رابط USB در واقع نوعی دوربین سریال است که در اینجا به دسته ای جداگانه تقسیم می شود.منظور دوربینی است که از طریق رابط USB به کامپیوتر متصل می شود و می تواند تصاویر ویدئویی را در نرم افزار کامپیوتر جمع آوری کند.به طور کلی می توان از آن برای چت ویدیویی و عملکردهای کنفرانس ویدیویی در نرم افزار رایانه استفاده کرد.

پورت فیبر

دوربین شبکه، با رابط فیبر نوری، سیگنال های ویدئویی را از طریق فیبر نوری منتقل می کند و نیاز به مراحل اضافی برای پیکربندی فرستنده های فیبر نوری را از بین می برد.

کانکتور هوانوردی

این نوع دوربین عمدتاً در وسایل نقلیه استفاده می شود.کابل های مختلف مانند ویدئو و برق با هم جمع شده اند تا یک رابط مستقل را تشکیل دهند که به راحتی وصل و جدا می شود و پایدار و قابل اعتماد است.

 

لنز 09

با توجه به نوع لنز استفاده شده، تعداد لنزها را می توان دوربین امنیتی را به این صورت طبقه بندی کرد: البته با توجه به دیافراگم لنز، می توان آن را به لنز دیافراگم ثابت، لنز دیافراگم دستی و لنز دیافراگم اتوماتیک نیز تقسیم کرد.عنبیه خودکار را می توان به لنز عنبیه درایو DC، لنز عنبیه درایو ویدئویی، لنز P-iris، لنز i-CS و غیره تقسیم کرد.

 

10 انتقال سیگنال

با توجه به روش انتقال و رسانه انتقال مورد استفاده، دوربین های امنیتی را می توان به انتقال خط ویدئویی کواکسیال، انتقال جفت پیچ خورده، انتقال خط برق، انتقال فیبر نوری، انتقال WiFi، انتقال 4G و غیره تقسیم کرد.

لازم به ذکر است که با کمک برخی تجهیزات انتقال تبدیل مانند فرستنده های شبکه کواکسیال می توان از کابل های ویدئویی کواکسیال برای انتقال سیگنال های دوربین شبکه استفاده کرد.به طور مشابه، با کمک فرستنده های جفت تابیده، می توان از یک جفت 2 کابل رشته کوه نیز برای انتقال سیگنال های دوربین آنالوگ استفاده کرد.با کمک فرستنده های خط برق مربوطه، سیگنال های دوربین شبکه یا سیگنال های دوربین آنالوگ می توانند از طریق خط برق منتقل شوند.

 

11 قدرت

دوربین ها از منابع تغذیه مختلفی استفاده می کنند که معمولاً AC24، DC12، DC5V و غیره استفاده می شود. با توجه به منابع مختلف برق مورد استفاده، انرژی خورشیدی یا باتری ها، باتری های 18650 و غیره را نیز می توان برای تغذیه دوربین پیکربندی کرد.

 

با ما در تماس باشید
تماس با شخص : Ms. Elaine
تلفن : +8613530036550
فکس : 86-755-2782-1680
حرف باقی مانده است(20/3000)